Przejdź do głównej zawartości

"Wnętrza" Kelly Hoppen

Wydawnictwo: Muza
wydanie: wrzesień 2012
format: 235 x 280 mm
oprawa: twarda
liczba stron: 224





Dla odmiany, aby odpocząć trochę od kunsztownych wersów, klasyki i kryminałów zapraszam dziś do pięknego świata pewnej brytyjskiej projektantki - Kelly Hoppen. Słyszę o niej po raz pierwszy, ale na Wyspach Brytyjskich jest ona bardzo popularna i zapraszana do różnych programów jako ekspertka w urządzaniu wnętrz.


Styl Kelly Hoppen jest prosty, a zarazem elegancki. Znana jest z używania neutralnej palety kolorów - czerni, bieli, kremów, szarości i popielatych beżów, które stanowią idealne tło dla każdego projektu. Twierdzi, że subtelność oraz kontrast odcieni i faktur to klucz do udanych projektów, gdzie nie dominuje ani biel, ani czerń, lecz tworzą one naturalną równowagę.

Trudno się z tym nie zgodzić. Bardzo podobają mi się takie wnętrza, gdzie na czarnej drewnianej podłodze znajduje się silny akcent, na przykład, białe ceramiczne wazony lub butelki. Jeśli chodzi zaś o kuchnie, to projektanta stawia tu na biel i nowoczesne wnętrze. Białe, lśniące meble wprawdzie bardzo ładnie wygadają, ale moim zdaniem są mało funkcjonale. Raczej nie zdecydowałbym się na biały wystrój w kuchni.

Dużą rolę Kelly Hoppen przykłada również do oświetlenia. Bowiem nie tylko nadaje ono wnętrzom charakteru, ale ma wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. A dobrze oświetlone pomieszczenia są przyjemne, pogodne, kojące, bezpieczne, zmysłowe, mają po prostu duszę. Kelly upodobała sobie kryształowe żyrandole. Duży stół w jadalni, a nad nim wiszący właśnie wykonany z kryształków żyrandol - to moje marzenie. Z dużą uwagą Kelly traktuje też garderoby - muszą być praktyczne, by pomieścić wszystkie rzeczy. Ogromna i przestronna, a w niej lustro, w którym można się przejrzeć z przodu i  z tyłu  - to chyba marzenie każdej kobiety.

Piękny to album. Siedziałam sobie wygodnie przed kominkiem i przewracałam kartki wspaniałego wydania. Oprócz cudnych zdjęć autorka daje wskazówki jak wiązać ze sobą kolory, tekstury, kształty, tkaniny, jak wzbogacać wnętrze akcentami, jak również to - czego nie należy łączyć,  jakie kolory się "lubią" wzajemnie, a jakie "gryzą". Zaprojektowane przez Kelly Hoppen wnętrza zyskały uznanie na całym świecie. W popisowych aranżacjach projektantki można znaleźć inspirację dla siebie, niekoniecznie trzeba urządzać na nowo cały dom. Czasem wystarczy mały detal, aby wnętrze "odżyło" na nowo. Dlatego jest to pozycja nie tylko dla tych, którzy planują urządzanie nowego mieszkania czy domu, ale także dla tych, którzy pragną odmiany. A jakby to powiedzieli Brytyjczycy, aby nadać świeży "look" jakiemuś fragmentowi wnętrza.



 Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu  Muza

Komentarze

  1. Z przyjemnością bym pooglądała i poczytała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka raczej nie dla mnie, ale to idealna propozycja na prezent :) Muszę sobie zanotować tytuł

    OdpowiedzUsuń
  3. uwielbiam wszystko, co związane z aranżacją wnętrz, także to coś dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Uwielbiam urządzanie wnętrz - pasjami zaczytuję się w magazynach poświęconych temu tematowi :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja sam bym chętnie przejrzał ten album. Dzisiaj będę w Empiku, dlatego się przyjrzę.

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja również chętnie zajrzałabym do tej książki:)
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  7. Widzę, że znalazłaś perełkę, która będzie doskonałym prezentem dla mojej córki, ona uwielbia takie albumy:)

    OdpowiedzUsuń
  8. Ciekawy przerywnik. :) Też muszę sobie taki znaleźć. :)

    OdpowiedzUsuń
  9. chętnie bym przejrzała :) poszukam w empiku:)

    OdpowiedzUsuń
  10. Uwielbiam białe meble w połysku połączone z drewnianymi elementami. Z doświadczenia wiem, że wbrew pozorom biała lakierowana kuchnia nie jest trudna w utrzymaniu, o ile blat nie jest również biały. Ale ja generalnie uwielbiam biel jako kolor dominujący, może dlatego że mam małe okienka i niewiele światła przez nie wpada, więc muszę się jakoś kolorem ratować. Kiedy wertuję tą książkę to przychodzi mi tysiące pomysłów do głowy, teraz tylko obrabować bank i do dzieła. Piękny album.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak po takich cudnych zdjęciach tylko obrabować bank :)) A białej lakierowanej kuchni może i ja się przekonam, w najbliższym czasie czeka mnie mały remont.

      Usuń
  11. Muszę wypatrzeć ów album. Zapewne można w nim znaleźć mnóstwo inspiracji.

    OdpowiedzUsuń
  12. Lubіę wаlory infοrmaсϳi, któгe zamieszсzasz
    na swoim blogu. Czytaniе ісh to sama zаbaωa.
    Styl witгyny jest ρerfekcујny,
    i аrtуkuły są w rzeсzy
    sаmej wybitne:D Dοbra гobota:) Рοzdrawiam.



    Visіt my homepagе zielone szkoly dla liceum

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Burza" William Shakespeare

Wydawnictwo: W.A.B. premiera: 07.11.2012 tytuł oryginału: The Tempest przekład: Piotr Kamiński oprawa: twarda z obwolutą " Burza " jest ostatnią w pełni samodzielną sztuką Shakespeare'a, który prawdopodobnie wtedy wyofał się z życia zawodowego w Londynie i przeniósł się do Stratfordu. Sprawiło to, że ów dramat często jest traktowany przez krytyków jako utwór pożegnalny, a nawet pewnego rodzaju artystyczny testament. Tworząc “ Burzę" przypuszczalnie  na przełomie 1610 i 1611 roku, Shakespeare miał 47 lat, jego główny bohater – Prospero prawie tyle samo – to dość istotny szczegół w kontekście interpretacji całości. Prospero łamie w finale różdżkę i topi księgi, Shakespeare odchodzi nie pozostawiając po sobie ani jednego rękopisu. Ale może nieco więcej o fabule. Jest ona bardzo prosta do streszczenia (uwaga, zdradzam prawie całość). Prospero, prawowity książę Mediolanu, pozbawiony tronu przez swego brata Antonia wspomaganego przez Alonsa

„The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu” (Tom 2) Robert Lacey

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece data wydania: 12 listopada 2020 r. tytuł oryginału:  The Crown: The Official Companion, Volume 2: Political Scandal, Personal Struggle, and the Years that Defined Elizabeth II tłumacznie:  Edyta Świerczyńska oprawa: twarda liczba stron: 312 Robert Lacey jest autorem wielu bestsellerowych biografii, w tym Henry'ego Forda, Eileen Ford i królowej Elżbiety II, a także kilku innych popularnych dzieł historycznych. Największą jednak sławę przyniosła mu ostatnio praca historyka w dramacie „The Crown”. „The Crown” to serial historyczny o zwyczajnej kobiecie, która przyszła na świat w niezwykłych okolicznościach. Późniejsze okoliczności jednakże sprawiły, że ta niespełna 26-letnia kobieta została brytyjską królową. 21 kwietnia Elżbieta II skończy 95 lat, a 6 lutego minęło 69 lat jej panowania. „The Crown” nie jest serialem dokumentalnym ani dokumentem fabularyzowanym. Wszystkie scenariusze, kostiumy, scenografia i plenery, jak i kreacje aktorów. opierają się

"Sonety" William Shakespeare

Wydawnictwo a5 wydanie: 09/2012 przekład: Stanisław Barańczak oprawa: twarda format:  148 mm x 210 mm liczba stron: 216 "Sonety" w biografii twórczej Szekspira są epizodem bardzo tajemniczym. Od momentu ich wydania, czyli od roku 1609 budzą kontrowersje i spory krytyków. Powstała masa książek i rozpraw poświęconych owemu dziełu. I do dziś nie wiadomo wszystkiego, możemy się jedynie domyślać tudzież czynić nadinterpretacje. Zagadek i pytań jest wiele. Szekspir 154 utworów nie opatrzył datą, nie wiemy więc kiedy powstały i w jakich okolicznościach. Kolejna sprawa to dedykacja - tajemnicze Mr. W. H. poróżniło szekspirologów (gdzie Barańczak niektórych nazywa pseudo-szekspirologami), ponieważ tożsamość pana W.H. nie jest rzeczą konieczną dla zrozumienia " Sonetów ". Wśród tych wszystkich zagadek jest jednak garstka faktów niebudzących żadnych wątpliwości. Po pierwsze kompozycja cyklu. Badacze i czytelnicy są zgodni, że całość rozpada się na dwie